top of page

Wed, 19 May

|

Marinturk Göcek Village Port

Kaptan Burtiyle Yelken: Göcek koyları

19 Mayıs tatilinde, Gençlik bayramımıza yakışan bir yelken eğitim gezisine çıkıyoruz. Yelkenlimiz Göcek Marina'da bizi bekliyor.

Kaptan Burtiyle Yelken: Göcek koyları
Kaptan Burtiyle Yelken: Göcek koyları

Time & Location

19 May 2021, 12:00 – 23 May 2021, 12:00

Marinturk Göcek Village Port, Göcek Mah. Sahil Yolu Cad. No:84, Göcek, 48310 Fethiye/Muğla, Turkey

About the event

Teknemiz:

Model: Jeanneau Sun Odyssey 42i Performance, 2008

Kamaralar: 3 kamara, 2 WC

Buluşma yeri: Göcek Sahil West Cafe

Eğitim programı:

1.gün - Çarşamba: Göcek Sahil West Cafe'de buluşma. Tanışma kahvesi ardından tekneye geçme, yerleşme. Bugünkü yelken eğitim konularımız: Yelken trimi, telsiz ve navigasyon. Rotamız ve akşam yemeği için hedefimiz Göbün koyu. 

2.gün - Perşembe: Teknede kahvaltı sonrası yelkenler fora, istikamet Turunç Pınarı. Bugünkü eğitim konularımız: İleri yelken trimi, denize adam düştü (MOB) ve diğer güvenlik senaryoları. 

3.gün - Cuma: Turunç Pınarında bir köy kahvaltısı ardından istikametimiz Gemiler adası. Bugünkü eğitim konularımız: Demir atma, yanaşma ve ayrılma.

4.gün - Cumartesi: Gemiler adasında denize atlama molası ve teknede kahvaltıdan sonra, istikametimiz Göcek Marina. Bugün akşam yemeği ve gecelemeyi marinamızda yapacağız. Kutlama ve kapanış yemeğimizi Göcek limanda favori mekanımız olan Wicker by the Sea'de yapacağız. (Fiyata dahil) 

5.gün - Pazar: Teknede hafif bir kahvaltı ve ardından denizcilerimizle birebir görüşerek iyi ve kötü yaptıkları konuları değerlendirecek, başarılı olanlara 2 yıldız sertifikasını vereceğiz. Öğlen saatlerinde tekneyi toparladıktan sonra tekneden çıkıyoruz ve vedalaşma vakti.

*Erken gelebilenler, 18 Mayıs Salı geceden gelip teknede bizimle kalabilirsiniz. Ertesi sabah grubun geri kalanıyla toplanırız. 

Sertifika:

Başarılı olan denizcilerimiz Sail Nation 2 yıldız sertifikası almaya hak kazanacak. Eğitim ve sertifikasyonlara devam etmek isteyen denizcilerimize ADB ve RYA kaptanlık belgeleri için eğitim ve rehberlik vermeye devam ediyoruz.

Fiyat ve kapora:

2 kişilik kabinde kişibaşı fiyat: 4,800TL.*

*Fiyata tekneyle ilgili herşey, marina masrafları, tekne temizliği, seyahat sigortası, kaptan, mazot, tüm yelken eğitimleri, Sail Nation denizci seti, teknede yenilecek tüm öğün yemekler ve dışarda yenilecek bir akşam yemeği dahildir. 

*Bu eğitim gezimize katılmak için 5 ayrı günübirlik "Escape Istanbul" veya "Escape Bodrum" eğitimlerimize veya buna denk sayılacak bir "1 yıldız" eğitimine katılmış olmanız gerekiyor.

Share this event

bottom of page