top of page

Sat, 13 Mar

|

Kalamış Marina

Escape Istanbul: Seyirler ve manevralar

Günübirlik yelken eğitim gezimizde Kalamış Marinadan çıkıyoruz, istikamet adalar! Her haftasonu farklı eğitim başlıklarıyla yelken açıyoruz. Gidiş ve dönüş yolunda yelken eğitimi ve günün ortasında adalarda bir meze molası.

Escape Istanbul: Seyirler ve manevralar
Escape Istanbul: Seyirler ve manevralar

Time & Location

13 Mar 2021, 11:30 – 19:00

Kalamış Marina, Fenerbahçe, Kalamış Marina, 34726 Kadıköy/İstanbul, Turkey

About the event

Teknemiz: Azuree 33 veya benzeri dolap dümenli, oturma ve dümen alanı geniş, konforla seyir yapılan tekneler. 

Buluşma yerimiz: Kalamış Atatürk parkı -  Kalamış Khalkedon Cafe. 

Tam lokasyon: https://goo.gl/maps/X1pUWfDa1akct5Qo7

Eğitim programı:

11:30: Khalkedon Cafe'de dışardaki Sail Nation masasında buluşuyoruz. Hafif kahvaltı ve tanışma kahvesi. 

11:30 - 12:00: Brifing ardından günün teorik eğitimi ve gerçek hikayeler/örnekler.  

12:30: Parkın hemen bitişiğindeki Kalamış Marinadan teknemize geçiyoruz ve yelkenler fora. 

13:00 - 15:00: 2 saatlik yelken eğitimimiz boyunca denizcilerimiz günün konusunu önce kaptanlarından dinleyerek sonra uygulayarak ve sorarak öğreniyorlar.

15:00 - 17:00: Meze - kalamar molası için Burgazada Barbayani'deyiz. Yaz seyirlerinde veya sıcak havalarda önce bir denize atlıyoruz. 

17:00 - 19:00: Dönüş için yelkenler fora. Günün eğitim konusuna devam ediyoruz. İstanbula yaklaşırken müziğin sesini hafif açıyoruz ve günü deniz terapisiyle kapatıyoruz. 

Seyir öncesi teorik eğitimler:

Her eğitim seyri öncesinde günün pratik eğitim konusuna giriş yapacağımız yarım saatlik teorik eğitimlerimiz olacaktır. Bunun için seyir günü buluşmaya geç kalmamanızı tavsiye ediyoruz. 

Online denizcilik seminerleri:

Online denizcilik seminerlerimiz Instagram sayfamızdan canlı yayın olarak yapılacaktır. Sail Nation kaptanları ve yetkin denizcilerimiz verecektir. Canlı yayın öncesinde veya sırasında sorularınızla bize DM atabilirsiniz. Pratik derslerle birlikte seminerlere katılmanızı tavsiye ederiz. 

*Instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz. IG:@sailnation.co 

Sertifika:

4 ayrı Escape Istanbul veya Escape Bodrum eğitimimize katılan denizcilerimiz Sail Nation 1 yıldız sertifikası almaya hak kazanıyor. Eğitim ve sertifikasyonlara devam etmek isteyen denizcilerimize ADB ve RYA kaptanlık belgeleri için eğitim ve rehberlik vermeye devam ediyoruz.

Fiyat ve kapora:

Escape Istanbul seyirlerinde 11'den 19'a tüm gün teknede ve denizde birlikteyiz. Gündüz teorik eğitim, gün boyunca pratik eğitim, öğleden sonra Barbayani'de fix denizci menüsü ve tekneyle ilgili herşey dahil kişibaşı fiyat 600TL'dir. Burdan kayıt olduktan sonra yerinizi kesinleştirmek için 100TL kapora ödemesi rica edeceğiz ve sizi Whatsapp grubuna alacağız.

Share this event

bottom of page